Jak się przygotować

Przygotowanie mieszkanie przed zabiegiem dezynsekcji ?

1. Przed przystąpieniem do zabiegu zalecane jest dokładne odkurzenie całego mieszkania, wszystkich zakamarków, dywanów, dywaników jak i również kanap, łóżek, materacy (należy zwrócić szczególną uwagę na zagięcia szwów np. materaca). Po zakończonym odkurzaniu worek z odkurzacza włożyć do worka foliowego i wynieść na śmietnik.

2. Zaleca się odkręcenie gniazdek, listew przypodłogowych, rozkręcenie wszystkich możliwych elementów ruchomych (takich jak boki łóżek, kanap, itp.). Zdjęcie obrazów, zegarków, oraz innych ozdób ze ścian.

3. Zabawki (pluszaki, klocki, autka, lalki itp.) oraz wszystkie rzeczy, z którymi dzieci mają kontakt zaleca się spakować do worka i po zabiegu dokładnie wyprać w 60 st C, lub dokładnie umyć w gorącej wodzie z dodatkiem detergentu – pod warunkiem, że mamy pewność, iż nie znajdują się w nich pluskwy

4. Urządzenia RTV oraz AGD odłączyć od źródła prądu, można je powycierać i dokładnie zabezpieczyć folią. Środek na pluskwy aplikowany jest w formie oprysku, który mógłby uszkodzić pozostawione w mieszkaniu sprzęty.

5. Jeśli to możliwe wszystkie meble odsunąć na odległość ok. 50-60 cm – pozwoli to na dokładniejsze opryskanie mieszkania i miejsc trudnodostępnych.

6. Dokładnie zabezpieczyć wszystkie produkty spożywcze np. chowając je w worki foliowe do szafek lub w zamknięte pojemniki. W razie pozostawienia produktów spożywczych do zabiegu należy je bezwzględnie wyrzucić, gdyż narażone były na działanie preparatu. Po zabiegu koniecznie zmyć wszystkie powierzchnie blatów, stołów mających kontakt z pożywieniem po zabiegu.

7. Jeżeli pluskwy występują również w łazience, koniecznie trzeba zabezpieczyć. Szczoteczki, maszynki do golenia, oraz inne przedmioty higieny osobistej, wkładając je do foliowych worków oraz usunąć z pomieszczenia przed zabiegiem.

8. Jeśli w mieszkaniu również mieszka zwierzę domowe należy zabrać go ze sobą a jego klatkę uprzednio sprzątnąć i zabezpieczyć chowając do worka foliowego. W przypadku większych zwierząt należy po zabiegu wyprać wszystkie koce, posłanie lub wymienić na nowe. Miski, karmy, pojemniki na wodę dobrze zabezpieczyć i schować, po zabiegu bezwzględnie należy je umyć w ciepłej wodzie z detergentem.

9. Przedmioty które mają zostać wyrzucone dokładnie zawinąć w folie lub worki i wynieść na śmietnik. Owinięcie folią lub szczelne zamknięcie w workach uniemożliwi migrację pluskwy do innych mieszkań.

10. Jeśli w którymkolwiek pomieszczeniu znajduje się piec gazowy lub jakiekolwiek urządzenie z otwartym ogniem – należy je wyłączyć. W trakcie zabiegu rozpylany jest środek, który nie może mieć styczności z ogniem.

Zaufaj profesjonalnej firmie