Dowiedz się, jak wygląda zabieg
Dezynsekcja mieszkania to zabieg polegający na zwalczaniu owadów takich jak pluskwy, pchły czy karaluchy, które zadomowiły się pod naszym dachem. W zależności o tego, z jakim owadem mamy do czynienia, sposób przeprowadzenia zabiegu może wyglądać inaczej.
Na czym polega dezynsekcja
Walka ze szkodnikami może odbywać się na kilka sposobów. W zależności od rodzaju przeciwnika i intensywności jego występowania, wykonujemy odpowiedni zabieg. Podczas dezynsekcji nanosimy specjalną substancję na zaatakowane przez szkodnika powierzchnie. Substancja ta nie jest szkodliwa dla ludzi, zawiera jednak truciznę, która ma za zadanie zneutralizować owady. Z tego powodu, przed zabiegiem, powinniśmy odpowiednie zabezpieczyć mieszkanie.
Rodzaje dezynsekcji
Wśród najpopularniejszych metod dezynsekcji możemy wymienić opryskiwanie, zamgławianie, opylanie i żelowanie. Każda z nich posiada nieco inną charakterystykę.
Opryskiwanie
Opryskiwanie szczegółowe jest stosowane przeważnie wtedy, gdy naszym problemem są pluskwy lub mrówki. Aby zwiększyć skuteczność oprysków, często łączy się je z zamgławianiem.
Zamgławianie
Zamgławianie wykonujemy zazwyczaj wtedy, gdy problemem są pluskwy albo mole. Często łączymy je z opryskiem, skierowanym w miejsce bytowania owadów.
Żelowanie
Żelowanie jest jedną z najmniej uciążliwych metod zwalczania szkodników. Stosuje się ją najczęściej podczas walki z karaluchami, mrówkami i prusakami. Zamiast rozpylania trucizny, w tej metodzie opieramy się na specjalnym żelu, który wykładamy w zaatakowanym miejscu i tam, gdzie widziano owady. To wygodna metoda, ponieważ nie wymaga specjalnego przygotowanie mieszkania przed jej zastosowaniem.
Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji
To, w jaki sposób mieszkanie powinno być przygotowane do dezynsekcji, w dużej mierze zależy od metody i środków, które zostaną zastosowane podczas zabiegu.
W większości przypadków zabezpieczenia wymagać będzie jedynie żywność i przedmioty codziennego użytku, które mają kontakt ze skórą – np. szczoteczki do zębów, gąbki, ręczniki.
Zdarza się, że populacja owadów w mieszkaniu jest na tyle duża, że walka z nimi wymaga specjalnych środków. Wtedy konieczne może się okazać opuszczenie mieszkania na całą dobę. W takich przypadkach zawsze wcześniej informujemy naszych klientów.
O tym musisz pamiętać
Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i ułatwić nam pracę, przed dezynsekcją wykonaj wymienione niżej czynności.
- Zrób przegląd mieszkania i ustal, w którym miejscu znajduje się najwięcej owadów.
- Jeżeli to możliwe, odsuń meble i sprzęty z miejsc, w których znajdują się szkodniki.
- Wyjmij wszystko z szafek, w których zagnieździły się owady.
- Zdejmij ze ścian obrazy – mogą znajdować się pod nimi owady.
- Wyłącz urządzenia elektryczne z kontaktu.
- Usuń produkty spożywcze oraz miski i karmę dla zwierząt.
- Schowaj sztućce, szczoteczki do zębów, ręczniki i inne przedmioty, które mają kontakt ze skórą.
- Zabezpiecz ubrania i zabawki dziecięce.
Co dalej po dezynsekcji
Gdy zabieg dobiegnie końca, przekażemy Ci dokładnie informacje o tym, jakich środków użyliśmy i jakie kroki należy dalej podjąć. Jeżeli dezynsekcję przeprowadziliśmy metodą oprysku i zamgławiania, należy dokładnie wywietrzyć mieszkanie. Niezbędne jest również umycie powierzchni użytkowych i przedmiotów za pomocą detergentów. Dzięki temu zyskamy pewność, że substancje chemiczne, które zostały wykorzystane przy dezynsekcji, nie zaszkodzą domownikom. Przy bardziej zaawansowanych zabiegach zalecamy również prawnie pościeli i ubrań.
Jeżeli masz problem ze szkodnikami w swoim domu, skontaktuj się z nami. Ocenimy skalę problemu i zaproponujemy najbardziej odpowiednie rozwiązanie.