Zwalczanie komarów

Usługa profesjonalnego zwalczania komarów przydaje się wszędzie tam, gdzie insekty te pojawiają się całymi chmarami. Mogą to być różne miejsca – od położonych blisko jezior lub lasów budynków firmowych, przez hotele, kończąc na prywatnych posesjach. Komary potrafią skutecznie uprzykrzyć ludziom życie, a ich pozbycie się znacznie podnosi komfort życia lub pracy.

Dlaczego zwalczanie komarów jest tak ważne?

Komary są niezwykle uporczywymi owadami. Ich chęć wkłucia się w ciało człowieka w połączeniu z nieprzyjemnym dźwiękiem wydawanym podczas lotu sprawia, że praktycznie
nikt nie chce ich w swoim najbliższym otoczeniu.

Miejsce ugryzienia dość szybko zaczyna swędzieć, dlatego w przypadku większej plagi skutecznie mogą one odwieść od planów wyjścia na świeże powietrze.

Zwalczanie komarów jest też korzystne dla zdrowia. Choć odmiany żyjące w Polsce nie przenoszą najgroźniejszych chorób, takich jak malaria czy denga, to coraz częściej w Europie pojawiają się przypadki zakażeń innymi, mniej niebezpiecznymi dla życia człowieka chorobami pasożytniczymi.

Czy chemiczne opryski przeciw komarom są najlepszą metodą?

W domowych warunkach z komarami na tarasie, balkonie lub w ogrodzie najczęściej walczy się metodą odymiania, która ma odstraszać owady. Sposób ten jest jednak skuteczny tylko przez krótki czas i na niewielkim obszarze. Jeśli chcemy wykorzystać go na większej przestrzeni, staje się nieekonomiczny. W tym miejscu pojawiają się metody chemiczne, które usprawniają odkomarzanie.
Opryski przeciw komarom skuteczne są tylko wtedy, jeśli wykona się je we właściwy sposób, np. poprzez zajmującą się profesjonalną dezynsekcją firmę. Wtedy możemy mieć pewność, że wykorzystany zostanie chemiczny środek o odpowiednim działaniu, który dostosowany będzie do wymagań konkretnego zlecenia. Zajmujący się tym zawodowo specjaliści zaproponować mogą także zamgławianie na komary. Usługa ta polega na rozpyleniu mgły, która wraz z powietrzem przenoszona jest na okoliczne tereny i zdecydowanie skuteczniej penetruje bujną roślinność, która jest idealnym miejscem do lęgu różnego rodzaju owadów.

Zaufaj profesjonalnej firmie