Zwalczanie karaluchów

Karaluchy w domu są problemem doskwierającym coraz większej liczbie osób. Ich ogromna wytrzymałość i szybkie tempo rozwoju pozwalają na szybkie opanowywanie nowych pomieszczeń w budynkach. Insekty te przenoszą także wiele groźnych chorób, dlatego tak ważne ich zwalczanie. Jak się pozbyć karaluchów? Korzystając z usług profesjonalnej firmy DDD!

Rodzaje karaluchów - czy wszystkie są groźne?

W domach często pojawiają się dwa rodzaje tych nieprzyjemnych szkodników. Choć oba skrótowo nazywane są karaluchami, to tylko jeden to właściwy karaczan wschodni. Podobny i często mylony z nim jest także prusak.

Nie ma jednak specjalnego sensu rozróżniać, które z nich pojawiły się w naszym domu. Oba robaki, karaluchy i prusaki, są w podobnym stopniu niebezpieczne.

Przenoszą te same groźne choroby, wśród których należy wymienić chociażby trąd, cholerę czy biegunkę.
Ponadto przez zanieczyszczanie produktów spożywczych narażają nas na straty.

Jak pozbyć się karaluchów z domu lub mieszkania?

Jeśli w Twoim domu lub mieszkaniu pojawiły się te insekty, potrzebna jest w nim dezynfekcja. Karaluchy i prusaki zwalczyć można wieloma metodami. Najpopularniejsza z nich to żelowanie, czyli rozłożenie specjalnych wabiących specyfików, które robaki zabierają do gniazda.

Jako uzupełnienie można wykorzystać miejscowe opryski. Najskuteczniejszą metodą zwalczania karaluchów jest natomiast zamgławianie ULV, dzięki któremu środek z łatwością przedostaje się do nawet najmniejszych zakamarków, co zwiększa szanse powodzenia dezynsekcji.

Zaufaj profesjonalnej firmie