Deratyzacja szczurów

Dziko żyjące szczury to zwierzęta, których zdecydowanie należy pozbyć się ze swojego otoczenia. Gryzonie te przenoszą wiele chorób, a także mogą generować sporo strat materialnych. Ich pojawienie się w bloku mieszkalnym, domu lub w niedalekiej odległości od zabudowań firmowych może być pierwszym i ostatnim sygnałem ostrzegawczym. Sprawdź, jak wygląda profesjonalne zwalczanie szczurów.

Czy szczury są niebezpieczne?

Choć szczury na ogół unikają kontaktu z ludźmi, to mimo wszystko żyją w naszym bezpośrednim otoczeniu i należy się ich obawiać. Wszystko przez straty, jakie mogą spowodować. W poszukiwaniu pożywienia często pojawiają się tam, gdzie pracujemy lub mieszkamy. Nie boją się pływania ani wspinania, a szybkie rozmnażanie się powoduje, że zaalarmować nas powinien już widok pierwszych osobników.

Dlaczego gryzonie te są tak niebezpieczne? Na ciele szczurów roi się od wielu groźnych bakterii, a także pcheł, które szybko mogą przenieść się na inne organizmy żywe. Szkodniki te niszczą instalacje, struktury budowlane, uprawy, a także wyjadą ludzkie zapasy.

Jak wygląda profesjonalna deratyzacja szczurów?

Wiele osób usługi deratyzacyjne utożsamia ze zwykłym łapaniem szczurów. Choć rozstawianie w miejscu pojawienia się szkodników chwytaczy lub lepów jest bardzo skuteczną metodą, to sprawdza się ona jedynie w przypadku bardzo małych grup gryzoni.
Jeśli mamy do czynienia z założonym nieopodal gniazdem, koniecznie wykorzystać będzie trzeba chemiczne trutki.
Metody są praktycznie takie same jak te, których używa się podczas zwalczania myszy.
To, którego sposobu należy użyć w konkretnym przypadku, ocenimy po przyjeździe na miejsce. Po profesjonalnej inspekcji decydujemy się na metodę i rozpoczynamy pracę.
Tępienie szczurów może w przypadku dużej ich populacji trwać wiele dni, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość, jeśli efekt ma być w pełni zadowalający. Po wykonaniu deratyzacji należy zabezpieczyć wszystkie uszkodzone miejsca, w tym dziury, którymi szkodniki dostawały się do pomieszczenia.

Zaufaj profesjonalnej firmie